Zdroj: boringcompany.com

Majitelé (ne)plamenometů z dílny Boring Company mají problémy po celém světě, většina států je považuje za zbraně

Ačkoliv je společnost The Boring Company zaměřená na kopání tunelů (odtud také název společnosti – co může být nudnějšího než kopání tunelů), své propagační předměty na tento obor rozhodně neomezuje. Asi největší pozornost vzbudila The Boring Company a její majitel Elon Musk v roce 2018, kdy společně představili vlastní firemní plamenomety.

Produkt nazvaný Not A Flamethrower tedy NePlamenomet, dokázal na poměrně velkou vzdálenost dopravit hořlavinu a tu následně zapálit. Podle svých tvůrců ale nešlo o plamenomet, ale pouze o velký hořák. Krátce po ohlášení této „hračky“ si mnoho lidí myslelo, že si Musk dělá pouze legraci. Nakonec se však opravdu NePlamenomety dostaly v omezené sérii do nabídky společnosti a během krátké doby byly vykoupeny.

Nyní, déle než dva roky po začátku (a vlastně i konci prodeje), se na veřejnost dostávají příběhy, které se svou novou hračkou s logem společnosti The Boring Company kupující zažili. Jedním z nich je i Max Craddock, který se prostřednictvím svého plamenometu pokoušel dělat reklamu hudebnímu festivalu. Poté, co se svou NeZbraní nastoupil do turistického autobusu na Sardýnii, byl zatčen místní policií a strávil několik dní ve vězení. Craccock nakonec vyvázl s podmínkou, ale soudce jej varoval, že držení plamenometu v Itálii může přinést 10 let vězení.

Mnozí kupci měli problém s tím, že jim plamenomet zabavila celní policie a objevily se i případy, kdy policie vnikla majitelům přímo do domu. Celkem bylo prodáno 20 000 kusů NePlamenometů po celém světě. Proti jejich prodeji se postavily i některé státy USA, protože i když Musk tvrdí něco jiného, jednoznačně se jedná o zbraň.

Zdroj: techcrunch.com