Samsung C-Lab představí na veletrhu CES 2018 nové inovativní projekty

Společnost Samsung představí na nadcházejícím veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 tři nové inovativní projekty vzešlé z programu Samsung C-Lab. Kromě toho na výstavě ukáže své nové produkty sedm začínajících firem, které se z programu vyčlenily.

Novými projekty jsou směrový reproduktor S-Ray (Sound-Ray), rehabilitační řešení GoBreath pro pacienty, u kterých došlo k poškození plic a jsou po operaci, a brýle Relúmíno, inteligentní vizuální pomůcka pro lidi se zrakovými vadami.

Reproduktor S-Ray má oproti jiným směrovým reproduktorům výhodu v tom, že je přenosný, mnohem lehčí a menší. Obsahuje unikátní zvukový modul a zároveň má výhody konvenčních směrových reproduktorů či sluchátek. Díky S-Ray se mohou uživatelé vyhnout dlouhodobému používání sluchátek, které přetěžují uši, a mohou se vyhnout i obtěžování ostatních lidí v případě používání Bluetooth reproduktorů. Na veletrhu bude reproduktor představen v různých verzích, např. jako Neckband, Handy nebo kryt smartphonu.

GoBreath přispívá k rychlejšímu uzdravení pacientů, kteří podstoupili operaci plic. Skládá se z přenosného přístroje a aplikace, která pacienty naučí základní rehabilitační techniky, jako jsou nádech, kašel nebo prohloubené dýchání. Pacienti si prostřednictvím aplikace mohou přečíst pokyny ke cvičení a kontrolovat, jak se jejich plíce uzdravují. GoBreath také nabízí lékařům cloudovou a internetovou službu, díky nimž mohou monitorovat průběh uzdravování pacientů. Těm navíc připomíná, že je čas ke cvičení.

Brýle Relúmíno pomohou lidem se zhoršeným zrakem např. při čtení knih a usnadní jim sledování předmětů – obraz bude ostřejší a jasnější. Aplikace Rélumíno byla poprvé představena na veletrhu Mobile World Congress v minulém roce a na základě ní byly vyvinuty brýle. Zařízení funguje s mobilním telefonem, přičemž využívá jeho výkon a baterii. Díky tomu jsou lehké a pohodlně se nosí. Smartphone zpracovává obraz z videa zachycovaného kamerou, která je zabudovaná v brýlích, a zpracovaný obraz přenáší na displej brýlí.

Jak již bylo uvedeno, kromě těchto projektů se na výstavě CES představí sedm startupů, jež se z inkubátoru vydělily. Jsou jimi firmy LINKFLOW, Kitten Planet, lululab, KIDSOFT, Mangoslab, Innomdle lab a analogue plus. Za pozornost stojí mimo jiné to, že nositelná kamera FITT360 od prvně jmenované společnosti získala na veletrhu CES cenu za inovace v kategorii digitálního zpracování obrazu.

Program C-Lab vznikl v prosinci roku 2012 jako interní inkubátor zaměřený na rozvoj kreativního potenciálu v rámci podnikové kultury společnosti Samsung a má za cíl přispívat k rozvíjení inovativního potenciálu zaměstnanců. Od roku 2015 se zaměstnanci, kteří dovedli svůj projekt úspěšně do konce, mohou z programu vyčlenit a zakládat vlastní nezávislé firmy. Jihokorejský technologický obr jim přispěje počáteční investicí a pomůže poradenstvím.