Foto: se svolením Sony

Sony vstupuje do metaversa se systémem sledování pohybu Mocopi

Společnost Sony uvedla na trh zajímavý produkt nazvaný Mocopi, který budete sledovat váš pohyb a přenášet jej do metaverza. Produkt se skládá ze šesti pásů, které si umístíte na ruce, nohy, záda, hlavu a díky kterým můžete tělem ovládat avatary v reálném čase (pomocí aplikací jako je VRChat) a vytvářet videa.

Šest barevně odlišených pohybových senzorů Mocopi (zjevně hříčka termínu „mocap”, tj. motion capture), využívá podle společnosti Sony „vlastní technologii a chytrý telefon” se speciální aplikací. „Obvykle produkce videa pomocí snímání pohybu vyžaduje specializované vybavení a obsluhu,” napsala společnost Sony. „S využitím našeho patentovaného algoritmu vytváří Mocopi s malým počtem senzorů vysoce přesné měření, což osvobozuje VTubery [virtuální youtubery] a tvůrce podílející se na výrobě filmů a animací od časových a místních omezení.”

Společnost Sony 15. prosince poskytne sadu pro vývoj softwaru (SDK), která propojí data pro snímání pohybu se službami metaverse, spolu s platformou pro vývoj v reálném čase Unity a animační/mocapovou aplikací MotionBuilder společnosti Autodesk. SDK má rozšířit využití dat o pohybu a usnadnit tak vývoj dalších služeb v oblasti metaversa nebo třeba fitness. 

Pod článkem sdílíme dvě videa společnosti Sony. Ve videu s návodem společnost Sony ukazuje, jak lze snímače spárovat s aplikací, připevnit je na tělo a kalibrovat. Poté můžete začít tančit nebo provádět jiné pohyby a uvidíte, jak avataři v aplikaci napodobují vaše akce. Druhé video pak představuje některé animace avatarů a, ačkoliv vypadá dobře, odhaluje zároveň typické problémy snímání pohybu, jako je chvění a klouzání nohou.

Jedná se o ambiciózní produkt určený nejen zájemcům o metaversum, ale také profesionálům v oblasti animace a filmařům. Cena Mocopi je 49 500 jenů, tedy přibližně 8 400 korun.

Zdroj: engadget.com