Foto: Wikimedia Commons

Musk mírní svůj postoj k práci z domova, zaměstnancům Twitteru ji umožní, pokud budou odvádět vynikající práci

Nedávno jsme přinesli zprávu o tom, že Elon Musk šokoval svým prohlášením, v němž dal zaměstnancům (a to zejména těm na vyšších pozicích) společností SpaceX a Tesla nezvyklé ultimátum – buď pracovat minimálně 40 hodin týdně v hlavní kanceláři, nebo odchod z práce. Tím zcela jasně vyjádřil svůj odpor k práci z domova, která je podle něj mnohem méně efektivní.

Ihned po tomto prohlášení přitom zaměstnanci Twitteru začali vyjadřovat obavy, že se nový příkaz bude po převzetí společnosti Muskem vztahovat i na ně. Tento scénář se ale nakonec velmi pravděpodobně nenaplní. Podle deníků The New York Times a The Verge Musk na úvodní poradě Twitteru řekl, že zaměstnanci této sociální sítě, kteří odvádějí „vynikající práci z domova“, by měli mít možnost pracovat na homeoffice i nyní. Musk však neopomenul zdůraznit, že by i tak byl mnohem raději, kdyby lidé pracovali ve svých kancelářích. Nicméně by podle něj nedávalo smysl propustit někoho, kdo je pro společnost velkým přínosem, jen proto, že pracuje z domova. Dodal také, že si v budoucnu ověří, zda zaměstnanci pracující na dálku Twitteru přinášejí skutečnou hodnotu.

Muskův postoj k práci z domova je přitom v ostrém kontrastu k dosavadnímu postoji Twitteru, který mnoha zaměstnancům umožňuje homeoffice po neomezenou dobu. Musk přitom poměrně výrazně riskuje – své prohlášení totiž vydal v době, kdy čelí stále rostoucímu odporu ze strany svých řadových zaměstnanců. Podle nich společnost SpaceX nedodržuje své zásady ani politiku nulové tolerance sexuálních přestupků.

Musk se tak stává terčem stále silnější kritiky. Mimo jiné jej nedávno jedna z letušek SpaceX obvinila z údajného sexuálního zneužívání, což si vyžádalo vyrovnání ve výši 250 000 dolarů. K tomu se připojilo několik žalob zaměstnankyň Tesly, které se stěžují na sexuální obtěžování v kanceláři. Musk je navíc obviněn z podpory transfobie na Twitteru či z podpory protestů řidičů kamionů v Kanadě, které byly provázeny obtěžováním a rasistickými incidenty.

Naskýtá se proto otázka, zda jde o začátek pádu muže, který je mnohými obdivován, ale také nenáviděn.

Zdroj: engadget.com