Organizace Fight for the Future zahájila oficiální kampaň za svobodu vyjadřování v počítačových hrách

Počítačové hry dosáhly na kulturním i ekonomickém poli takového významu, že dokáží ovlivnit politiku na mezinárodní úrovni. To ostatně dokázala nedávná série skandálů týkajících se protestů proti situaci v Hongkongu a snahou o cenzuru ze strany studia Blizzard, jež se obávalo o své zisky z čínského trhu. Proti krokům Blizzardu se ohradili mnozí fanoušci i profesionální veřejnost a nyní se ozvala také nezisková organizace Fight for the Future, která zahájila kampaň Gamers for Freedom.

Fight for the Future už v minulosti uspěla s některými akcemi bojujícími proti omezení svobody internetu, pravidly jako byly Stop Online Piracy Act ( SOPA ) nebo PROTECT IP (PIPA). Ve své nové online kampani žádá nezisková organice, herní vývojáře i hráčskou scénu, aby zůstal herní průmysl názorově svobodný a pokud možno politicky neutrální.

K podpoře své kampaně bude pořádat několik akcí, jednou z nich bude “Den online akcí za svobodou vyjadřování“, v rámci nějž požádá herní společnosti, aby veřejně deklamovaly svou podporu svobody ve hrách.

Co přesně znamenají základní práva petice nevysvětluje, pravděpodobně to souvisí se snahou studia Blizzard podporovat čínskou politiku. S tímto studiem souvisí i druhá plánovaná akce v rámci kampaně Gamers for Freedom . Tou bude protest přímo v rámci festivalu Blizzcon, který se uskuteční v příštím týdnu.

Jestli bude tato iniciativa úspěšná závisí do velké míře na počtu hráčů, kteří jí podpoří, protože se v samotném názvu kampaně jejich jménem zaštiťuje. Hráči si mohou program kampaně přečíst na webových stránkách a v případě souhlasu s ním jej podpořit podpisem petice.

Zdroj: gamersforfreedom.com