Češi letos na Googlu nejčastěji vyhledávali olympiádu, Ester Ledeckou, Aviciiho, Bohemian Rhapsody nebo prezidentské volby

Google letos jako každý rok zveřejnil, co Češi nejčastěji zadávali do jeho vyhledávače. V první desítce různých kategorií byly nejčastějšími dotazy hokej olympiáda, olympiáda, Ester Ledecká, Avicii, Bohemian Rhapsody, Halloween či prezidentské volby.

Kategorii Trendy roku ovládl zmíněný hokej na olympiádě, za ním skončila Ester Ledecká a na třetím místě se umístila Marie Terezie (do popředí zájmu se panovnice dostala díky výpravné dvoudílné televizní sérii z dílny České televize). O čtvrtý nejvyhledávanější dotaz se postaral módní e-shop About You (resp. jeho vstup na český trh), dalším pak byl Avicii (předčasně zesnulý světoznámý švédský DJ) nebo Bohemian Rhapsody, nový životopisný film o Freddiem Mercurym.

V kategorii Místní osobnosti byl nejčastěji vyhledávaným výrazem Ester Ledecká, následovaná Marií Terezií a Jiřím Drahošem. Do první desítky se vešli i další dva noví senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer, prezident Miloš Zeman nebo moderátorka Světlana Witowská. Pokud jde o světové osobnosti, nejčastěji lidé hledali informace o Freddiem Mercurym, manželce prince Harryho Meghan Markleové, herci Sylvestru Stalloneovi, zpěvákovi Edu Sheeranovi nebo „bijci“ MMA Conoru McGregorovi.

V kategorii Loučení Čechy nejvíce zajímala úmrtí Aviciiho, komiksového tvůrce Stana Leeho, fyzika Stephena Hawkinga, synovce herce Pavla Zedníčka Jakuba, režiséra Miloše Formana a v neposlední řadě také skon legendární soulové zpěvačky Arethy Franklinové.

V kategorii Události roku byly nejhledanějšími výrazy prezidentské volby a poté čtyři  významné sportovní události – MS v hokeji, olympiáda, MS v kopané a Tour de France. Do první desítky si našla cestu i nová řada soutěže SuperStar, reality show Robinsonův ostrov nebo další velká sportovní událost – tenisový turnaj ve Wimbledonu.

Co se týče kategorie Co nás zajímalo, nejčastěji jsme tento rok do vyhledávače zadávali dotazy „co k jídlu“, „co jíst při průjmu“, co v Praze“, „co s rajčaty“ nebo „co do porodnice“. V podkategorii Kdy to byly výrazy „kdy je Halloween“, „kdy jede Ledecká“, „kdy se mění čas“ nebo „kdy do důchodu“.

Google nám také pomáhal s řadou problémů, např. s tím, jak vyrobit sliz, jak naladit různé televizní kanály, jak vyplnit daňové přiznání, jak zhubnout břicho, jak volit prezidenta, a v neposlední řadě radil, jak připravit dobroty jako muffiny, tiramisu nebo velikonočního beránka.