Příjmy z videoher mají do roku 2022 narůst na 235 mld. dolarů

Podle odhadu webu firmy Digi-Capital vzrostou příjmy generované herním průmyslem do roku 2022 na 235 mld. dolarů. Tahounem bude v tomto směru mobilní segment a počítačové hry.

To by bylo podle webu gamesindustry.biz více, než kolik činí současný HDP 150 zemí světa. Do té doby se očekává, že příjmy z prodeje softwaru budou tvořit necelých 75 % veškerých příjmů, do nichž jsou zahrnuty fyzické a digitální prodeje her i mikrotransakce nebo předplatné herního obsahu. Příjmy z mobilního softwaru by mohly na konci roku dosáhnout až 60 mld. dolarů a za čtyři roky to může být  o 35 mld. dolarů více.

Růst herního trhu podporují i prodeje počítačů, komponent a periferií. V tomto směru se předpokládá, že tento segment letos vygeneruje 35 mld. dolarů, přičemž za pět let by to mohlo být 45 mld. dolarů. Podobně by mohly růst i příjmy z on-line počítačových her – zde web odhaduje, že toto odvětví zaznamená zvýšení tržeb z 25 mld. dolarů na 30 mld. dolarů v roce 2022. Oproti tomu prodeje krabicových her a „digitálek“ mají zůstat jedním z nejmenších herních segmentů trhu, stejně jako e-sporty, webové hry nebo prodej hardwaru pro VR. Např. progaming se má na celkových tržbách herního průmyslu podílet méně než 1 %.

Prodeje konzolí a konzolových her mají dle předpokladů představovat šestinu herního trhu. Příjmy z VR a AR titulů prý v dalších letech porostou, nicméně ne v takovém měřítku jako PC hardware a software, mobilní segment a konzolový trh. Na letošní rok Digi-Capital odhaduje, že příjmy z herního trhu se budou pohybovat mezi 165–170 mld. dolarů a „potáhne“ je PC hardware, mobilní hry a on-line PC tituly.

Minulý rok se rekordně investovalo do herních startupů, začínající firmy si celkově přišly na 2 mld. dolarů. Investoři se zajímali především o startupy zabývající se vývojem titulů pro mobilní, AR a VR segment.

 

Zdroj: gamesindustry.biz, digi-capital.com