Valve omezuje obchod se skiny pro CS:GO

On-line hry (a nejen ony) jsou velmi zajímavým obchodním artiklem. Jejích producenti a provozovatelé vydělávají peníze nejen z prodeje samotné hry nebo placeného přístupu na herní servery, ale také z prodeje placeného obsahu. Ten někdy může hráčům usnadnit hraní (třeba tím, že hráči dostanou silnější zbraň) nebo přidá originální vizuální skin hráčově postavě nebo jejímu vybavení. Vydělávat na něm však mohou nejen producenti, ale i samotní hráči.

Hra Counter-Strike: Global Offensive spadá do druhé ze zmiňovaných kategorií. Její pravidla jsou založená na maximální férovosti během hraní a jediné co hráči pomůže vyhrávat, jsou jeho schopnosti. Někteří z hráčů však touží odlišit se od ostatních a mít svůj vlastní vizuální styl zbraně, rukavic nebo sprejového znaku, který používá. Zvláště, hráči, kteří natáčejí své hraní pro Youtube nebo Twitch, mají tyto změny v oblibě.

Hráči mohou nové skiny kupovat přímo u Valve, a to dvěma způsoby. Buď konkrétní zakoupí konkrétní skin, jehož cena je vázaná na poptávku po něm, nebo zakoupí náhodný lootbox a spoléhá na své štěstí. Skiny, které se nehodili mohl hráč prodat dále a někdy i za více peněz než je koupil. Mezi hráči se našla řada obchodníků, kteří se více než původní hře věnovali směňování a prodávání těchto skinů. Často si stačilo počkat několik dní a cena konkrétního skinu na virtuální burze narostla. Objevili se i externí servery, které, často za výrazně výhodnější ceny se skiny obchodovali a obcházeli tak systém Steamu.

Studio Valve, producent CS:GO se proti této praxi rozhodlo bojovat a zavedlo nové pravidlo, podle nějž, je možné s jedním konkrétním skinem možné obchodovat až po sedmi dnech od jeho zakoupení. Toto pravidlo doposud platilo jen pro zboží zakoupené přímo na Steamu, nyní se rozšíří i na obchody mezi hráči. Tato změna se nedotkne pouze CS:GO, ale také her jako je PUBG.

Mnoho hráčů CS: GO se proti novému opatření bouří a tvrdí, že zabije nejen virtuální trh, ale poškodí i hru samotnou. Mnoho hráčů má v CS nemalé částky peněz (mluví se i o tisících dolarech) a nové pravidlo by je mohlo znehodnotit. Valve se brání, že pouze bojuje proti zneužívání systému třetími stranami. Kritika kroku Valve přišla od mnoha Youtuberů a samotní hráči podepisují petice, aby bylo pravidlo sedmi dnů z hráčských obchodů odstraněno.

 

Zdroj: vg247.com