Zdroj: tone.ne.jp

Japonský výrobce představil telefon pro mladé, který zabrání pořizování nahých fotografií

Posílání nahých fotografií je podle studií celosvětový trend. Podle průzkumu z roku 2014 poslalo ze svého telefonu nahou fotografii 50 procent příslušníků americké dospělé populace. A je velmi nepravděpodobné, že by tato čísla od té doby klesla. Pokud tyto fotografie posílají dospělí, je to jejich odpovědnost, často se však stává, že podobné fotografie posílají také děti a mladiství, a často pak dochází k jejich zneužití za účelem pomsty, šikany nebo vydírání.

Ve společnosti se vede diskuze, jak podobně rizikovému chování u mladších uživatelů předejít, a zvlášť mladší z nich tak ochránit. Se zajímavým řešením přišla japonská společnost Tone. Ta představila nový telefon E20, který se na první pohled neliší od jiných běžných smartphonů střední třídy. Od konkurence se však liší využitím umělé inteligence. Algoritmus, který v telefonu pomáhá s úpravou fotek (jak je dnes u většiny chytrých telefonů běžné) totiž dokáže rozpoznat pořízení nahé fotografie a odmítne ji uložit.

Touto funkcí chce společnost ochránit mladé Japonce před kroky, kterých by mohli později litovat. Telefon navíc obsahuje funkci varování, které pošle na připojený telefon upozornění, že se někdo pokusil zachytit telefonem nevhodnou fotografii.

Umělá inteligence dokáže s obrazy velmi dobře pracovat, a to jak na úrovni rozpoznávání, tak na úrovni jejich tvorby. Její využití výše zmíněným způsobem je inovativní a mohlo by být funkční. V budoucnosti by se mohlo stát samostatnou aplikací, která by pomáhala chránit především děti mladší 15 let. Právě ty jsou nejohroženější skupinou, na níž míří řada internetových predátorů.

Zdroj: cnet.com