Foto: se svolením Guerrilla Games

Nový patch pro Horizon Forbidden West přináší režim pro hráče trpící strachem z hluboké vody

Tým Guerrilla Games vydal patch 1.21 pro hru Horizon Forbidden West, který předchází vydání DLC Burning Shores. V rámci tohoto patche přibude několik skvělých vychytávek, včetně funkce automatického vyzvedávání předmětů či možnosti zvětšit velikost titulků pro lepší čitelnost. Ale asi nejzajímavější novinkou, která s tímto patchem přichází, je přidání režimu Thalassophobia.

Talasofobie je zjednodušeně řečeno strach z hluboké vody. Vzhledem k tomu, že v rámci hry Forbidden West se Aloy může potápět (jak v postapokalyptickém Sanfranciském zálivu, tak i jinde), pro hráče trpící touto fobií může jít o nepřekonatelný problém. Nový režim by měl s tímto problémem pomoci, protože zlepšuje viditelnost prostředí pod vodou a umožňuje dýchat neomezeně dlouho.

Řada her (zejména od Sony) přitom vychází hráčům vstříc tak, aby vyhovovaly individuálním a specifickým potřebám, jako jsou režimy s vysokým kontrastem pro lidi se slabým zrakem či režim zvukové nápovědy. Nejde však jen o hráče s různými fyzickými obtížemi, ale čím dál tím více titulů vychází vstříc například právě i uživatelům s nejrůznějšími psychickými problémy (často jde právě o fobie). Například Grounded, exkluzivní hra pro Xbox o dětech zmenšených na velikost mravenců, obsahuje režim Arachnophobia, který mění pavouky ve hře na neškodně vypadající kapky. A třeba také Amnesia: Rebirth, která je známá svou děsivou atmosférou, nabízí režim Adventure, který rozsvítí světla a odstraní příšery.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.