Foto: Unsplash

Parallels Desktop 17 přináší vylepšenou podporu Windows na MacBooky

Společnost Corel se pochlubila nejnovější verzí svého virtualizačního softwaru Parallels Desktop 17 pro MacBooky. Jde o platformu, která se do širšího povědomí uživatelů začala dostávat od loňského roku, kdy Apple začal převádět své MacBooky na procesory ARM. To totiž mělo za následek, že uživatelé již dále nemohli používat Boot Camp k nativnímu spuštění systému Windows na počítačích Mac. Jediným řešením se tak stalo použití virtualizačních softwarů, mezi něž patří například právě Parallels Desktop.

Parallels Desktop 17 tedy umožňuje bezproblémové spouštění aplikací Windows 10 na počítačích Mac s procesorem Apple M1. Oproti předchozí verzi však nabízí několik dalších (a rozhodně ne zanedbatelných) vylepšení, která se týkají výkonu, stability, nových funkcí i uživatelského prostředí Windows.

Skvělou zprávou je také podpora systému Windows 11 i macOS 12 Monterey. To znamená, že uživatelé mohou snadno vytvořit virtuální počítač kteréhokoli z nich, a to s oficiální podporou a bez chyb, které byly bohužel v předchozích verzích častější, než bychom si přáli.

Parallels Desktop 17 je také rychlejší. Společnost Corel uvádí, že Windows 10 se na Macích spouští až o 33 % rychleji a nabídne až o 20 % vyšší výkon. DirectX 11 nabídne výkon vyšší až o 28 %, což znamená, že si na Macu můžete zahrát i některé hry určené pouze pro Windows. Tuto skvělou novinku doplňuje také vyšší snímkovací frekvence ve 2D hrách či vylepšený režim koherence, díky němuž lze spouštět aplikace pro Windows v oknech vedle aplikací pro Mac. Kromě toho novinka umožňuje například plynule přetahovat obsah mezi systémy Windows a macOS.

Cena Parallels Desktop 17 se pohybuje v rozmezí od 50 do 100 dolarů (podle toho, zda jde o upgrade nebo koupi nové, roční či trvalé licence).

Zdroj: xda-developers.com