Foto: blog-api.unity.com

Unity představila sadu nástrojů umělé inteligence pro tvorbu her

Společnost Unity oznámila, že její platforma Muse AI je oficiálně k dispozici, a to za cenu 30 dolarů měsíčně (přibližně 680 Kč). Muse je balík nástrojů umělé inteligence, který má zjednodušit proces vývoje her, a to zejména těm uživatelům, kteří nemají čas nebo trpělivost na kódování.

Unity Muse umožňuje vytvářet použitelný kód pomocí interakce s chatbotem. Bot uživatelům také odpoví na všechny otázky, a navíc má kompletní přístup ke knihovně zdrojů platformy. K dispozici je také nástroj navržený speciálně pro zefektivnění tvorby 2D spritů (dvourozměrných obrázků), který je ideální pro všechny začínající designéry. Nástroj automaticky vygeneruje sprity, které odpovídají předem stanoveným parametrům, a nabídne několik variant, z nichž si uživatel může vybrat tu nejvhodnější. Aplikace Muse dále nabízí nástroje na generování textur.

Společnost uvádí, že nástroje pro sprity a textury jsou jen začátkem. V příštích měsících Muse nabídne mimo jiné nástroje umělé inteligence pro animaci postav a pro nastavení chování NPC (nehráčských postav).

Konference Unity Unite nebyla jen o představení nástroje Unity Muse. Společnost také poskytla další podrobnosti o Sentisu, chystaném neuronovém enginu poháněném umělou inteligencí, který bude schopný řešit složité kódovací problémy, a dokonce od základu vytvářet nové herní funkce. Sentis je v současné době v otevřené beta verzi a pro veřejnost bude zpřístupněn někdy v průběhu příštího roku.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.