Foto: Lauren Ramlan

Doom se podařilo spustit na lidských střevních bakteriích

Biotechnologická výzkumnice z MIT dokázala spustit kultovní počítačovou hru Doom pomocí skutečných střevních bakterií. Lauren Ramlan proměnila skutečné bakterie na pixely pro zobrazení 30 let staré FPS.

Konkrétně Ramlan vytvořila jednobitový displej 32×48 uvnitř buněčné stěny tvořené výhradně bakterií E. coli. Výzkumnice bakterie nadávkovala fluorescenčními proteiny, aby se rozsvítily stejně jako digitální pixely. Bakterie tak fungovaly jako malý monitor, který vykresloval hru. Snímková frekvence přitom byla pochopitelně naprosto nedostačující – bakteriím trvalo 70 minut, než rozsvítily jeden snímek hry, a dalších osm hodin, než se vrátily do výchozího stavu. To znamená, že na jeden snímek připadalo téměř devět hodin, což znamená, že odehrání hry od začátku do konce by trvalo přibližně 600 let.

Nicméně i když nejde o nejplynulejší herní zážitek, jde o zajímavý příklad toho, že Doom může běžet prakticky na čemkoli. Hru jsme viděli běžet na těhotenských testech, neuronech krysího mozku, LED žárovce, čipu a dokonce i uvnitř jiných titulů, jako je pokračování Doom II či Minecraft.

Zdroj: engadget.com